V koncentračnom tábore ponúkla tehotnej žene čokoládu. O 70 rokov neskôr sa stalo niečo neuveriteľné!

Počas druhej svetovej vojny sa dostala do koncentračného tábora Bergen-Belsen.

maxresdefault-1-1

TIP:  Juraj nechal doma dělníky dělat dlažbu: Když přišel z práce, téměř dostal infarkt! FOTO hrůzy

Mala ešte len osem rokov, keď ju spolu s jej rodinou a ďalšími židmi deportovali na toto miesto smrti. Francine Christophe, tak znie meno hrdinky nášho príbehu, ktorý má dohru dlho po tomto katastrofálnom spoločenskom zlyhanie, kedy umierali milióny ľudí.

Keď sa Francine s matkou dostali do koncentračného tábora, museli odovzdať všetky drahocenné veci, ktoré by im len trochu pomohli pri ich trýzni. Matka Francine však nepodľahla tlaku a predsa len si do tábora prepašovala to najmenšie, čo len mohla.

Bola to čokoláda, ktorou si spríjemňovali chvíle pokoja.

V ich blízkosti sa tiež nachádzala dievčina, ktorá bola v poslednej fáze tehotenstva a všetko nasvedčovalo tomu, že bude vzápätí rodiť. Všetko bez lekárskej pomoci a medikamentov, ktoré by mohli matke počas pôrodu trochu uľaviť. Francinina matka však dostala skvelý nápad, ako pomôcť žene v tomto psychicky aj fyzicky náročnom okamihu. Darovala jej kus čokolády, ktorý jej mal zachrániť život. Ich dar sa stal osudovou pomocou. Žena porodila zdravé dieťa a obaja v zdraví prežili.

Po niekoľkých rokoch stretla Francine práve ženu, ktorú zachránila oným kúskom čokolády. Vytiahla z vrecka takisto kúsok čokolády a povedala jej: „Ja som to dieťa.“

V nasledujúcom videu uvidíte, ako Francine celú túto až neuveriteľnú udalosť srdcervúco opisuje.

ZDROJJenZeny
Predchádzajúci článokZvláštní nadpřirozené příběhy z 18. století: Duch zachránce nebo havran, který byl duchem sebevraha
Ďalší článok30 zvláštnych faktov z oblasti vedy