Takto vyzerajú ľudia, ktorí prežili úder bleskom!

Znie to možno neuveriteľne, ale blesky ročne zabijú asi 24 tisíc ľudí. Na takýto zásah jednoducho nie sme stavaní. Tým máme na mysli zásah 300 tisíc voltov!

20216

Rovná sa úder blesku naozaj istej smrti? Možno banálna otázka, ale za určitých okolností nie je blesk až taký nebezpečný, akoby sa na prvý pohľad zdalo. Aj podľa odborníkov vraj nie je nič výnimočné, keď niekto prežije zásah bleskom. Kde sa u nich berie toľko optimizmu?

Možno preto, že sú medzi nami výnimky, ktoré zásah blesku už prežili a existujú aj ľudia, ktorí ho prežili dokonca dvakrát!

Ak už blesk človeka zasiahne, podľa odborníkov najčastejšie preletí cez jednu stranu tela od ramena až k nohe. Šťastie má ten človek, ktorému blesk preletí pravou časťou tela a nezasiahne srdce alebo chrbticu. Vtedy je veľká šanca na prežitie!

blesk14

Exituje veľa zdokumentovaných prípadov, kedy ľudia prežili úder blesku. V nasledujúcom videu uvidíte hneď päticu ľudí, ktorí tento „hnev prírody“ prežili. Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si túto netradičnú tému s nami.

ZDROJJenZeny